Logo zameczek

Instytucja Kultury Miasta Kielce

25-365 Kielce, ul. Słowackiego 23
sekretariat@zameczek-kielce.pl
 

dsc 0252aWszystkich chętnych (od 8 lat) chcących rozwijać swoją pasję, jaką jest taniec, spróbować swoich sił w formacjach tanecznych i zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami na różnego rodzaju przeglądach i konfrontacjach tanecznych, a także tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z tańcem zapraszamy serdecznie na zajęcia do

Zameczkowej Szkoły Tańca

Zajęcia taneczne w naszej szkole obejmują takie style jak: taniec towarzyski, współczesny i show dance (formacja).

Taniec Towarzyski to propozycja dla osób, które chcą spróbować tańca w parze. Na zajęciach realizowany jest Światowy Program Taneczny (obejmujący 10 tańców w dwóch stylach tanecznych: standardowym i latynoamerykańskim). Uczestnicy poznają podstawę technik tanecznych, kroki, figury oraz układy choreograficzne. Tancerze doskonalą swój warsztat i próbują z każdego tańca wydobyć jego niepowtarzalny charakter.

Taniec użytkowy to taniec, który z powodzeniem można wykorzystać na różnego rodzaju dancingach, studniówkach czy podczas zabawy weselnej. Tańczony jest w parach ale w odróżnieniu od tańca towarzyskiego (turniejowego) technika ustępuje miejsca dobrej zabawie i swobodzie w ruchu. Wykorzystywane są w nim figury i kroki z takich tańców jak taniec towarzyski, disco, discofox, twist.  Można go zatańczyć z dowolną osobą do każdej muzyki i dzięki temu poczuć się pewnie na parkiecie.

Latino Solo - to propozycja dla osób, które nie mają pary bądź po prostu kochają gorące rytmy. Krótkie choreografie, które zawierają elementy salsy, samby, rumby, cha-chy oraz gorące rytmy muzyki latynoskiej, pozwolą każdej osobie wyrzucić z siebie pozytywną energię i dobrze bawić się w tańcu. 

Taniec współczesny – taniec oparty na idei baletu, jednak łamiący jego sztywną konwencję, wykorzystuje ruch naturalny. Ciało jest tutaj instrumentem do twórczego działania. Liczą się emocje tancerza i historia, którą opowiada. Taniec współczesny to doskonała propozycja dla osób, które dobrze czują się w twórczym działaniu to wspaniała możliwość wyrażania się poprzez kreatywne podejście do ruchu, a nie wyłącznie odtwarzanie choreografii. Polecany szczególnie doświadczonym tancerzom (poprawia motorykę, plastykę ciała), ale również osobom, które chcą zmierzyć się ze światłami na scenie, a także szukają czegoś zupełnie innego w tańcu. Czego? Warto sprawdzić.


Uczestnicy wszystkich stylów biorą udział w przeglądach, konfrontacjach i zawodach tanecznych na arenie lokalnej jak, ogólnopolskiej, a także międzynarodowej.

Zajęcia prowadzi - Katarzyna Oleś

Więcej informacji na stronie: http://taniec-zameczek.blog.onet.pl/

Zapisz