Logo zameczek

Instytucja Kultury Miasta Kielce

25-365 Kielce, ul. Słowackiego 23
sekretariat@zameczek-kielce.pl
 

a wolskiZameczkowe Studio Piosenki pod kierunkiem Andrzeja Wolskiego i Artura Telusa

 

Swoją działalność rozpoczęło w 1999r. Co roku w połowie września odbywają się przesłuchania i nabór do Studia Wokalnego. Każda z osób ma indywidualne zajęcia wokalne. Dzieci i młodzież startując na festiwalach w Polsce i za granicą zdobywają czołowe nagrody. Jak na razie do 2010r. na swoim koncie mają 124 wygrane festiwale. Mogę stwierdzić, że w naszym regionie mamy dużo talentów wokalnych. Najbardziej utalentowani wyjeżdżali na Międzynarodowe Festiwale Piosenki do Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Czech, Malty, Bułgarii. Zawsze wracali z najwyższymi nagrodami. Jedna z wokalistek D.K. „Zameczek” śpiewa obecnie w zespole Brathanki.

pdf Osiągnięcia

 

plastycznaZajęcia dla dzieci od lat 6  do 8 odbywają się w każdy czwartek w godzinach 16:30 -17:45.

W programie: działania plastyczne wpływające na ogólny, rozwój manualny, sposób postrzegania otoczenia przez pryzmat sztuk plastycznych, Poznawanie różnorodnych technik plastycznych, kształtowanie wyobraźni.

art2Sekcja artystyczna dla młodzieży dorosłych (również emerytów)

Poniedziałek godz. 18.00 - 19.30
Środa godz. 10.00 - 12.00

Sekcja artystyczna doskonaląca warsztat malarstwa witrażowego malarstwa na tkaninie i decoupage’u.

Na zajęciach wykorzystujemy technikę malarską pozwalającą na tworzenie witraży, obrazów, pięknych elementów dekoracyjnych jak filiżanki, wazony patery, karafki, bombki...

Zajęcia wzbogaca ciekawa technika decoupage’u pozwalająca na znaczne poszerzenie warsztatu artystycznego uczestników zajęć. W wyniku pracy twórczej związanej z tą techniką powstają niezwykle oryginalne elementy dekoracyjne – użytkowe jak szkatułki, puzderka, ramki, szafeczki, toaletki. Technika ta daje wiele możliwości zastosowania do wielu elementów i przedmiotów, które chcemy artystycznie zmienić  udekorować czy „postarzyć“. Uczestnictwo w zajęciach gwarantuje ciągły rozwój artystyczny poprzez wprowadzenie nowych ciekawych technik.

W najbliższym czasie do wyżej wymienionych technik dołączy filcowanie na mokro i na sucho.  Sekcja art styl organizuje wystawy i warsztaty artystyczne oraz corocznie bierze udział w Jarmarku Sztuki organizowanym w ramach obchodu Święta Kielc.

 

sztalugmZajęcia plastyczne dla dzieci od 9 lat

Czwartek godz. 18.00 - 19.30

W programie: poznawanie różnych technik plastycznych zapewniających ogólny rozwój twórczy jak też kształtowanie indywidualności artystycznej w oparciu o poznawane techniki (decoupage, rysunek, malarstwo akrylowe, techniki sztukateryjne, malarstwo na szkle, na tkaninie, filcowanie na mokro i na sucho…).

Udział w zajęciach zapewnia przygotowanie uczestników  do konkursów plastycznych ale również pozwala rozwijać umiejętności artystyczne tym, którzy wiążą swoją przyszłość z tą formą działalności.

 

 

Malarstwo cyfrowe z ang. Digital painting to jedna z dziedzin grafiki komputerowej,
w której zamiast tradycyjnego medium malarskiego jakim jest płótno, papier, pędzle, farby i ołówki,
wykorzystuje się komputer, tablet graficzny i odpowiednie oprogramowanie. 
Od niego oraz od wyobraźni zależeć będzie efekt końcowy wykonywanej pracy.


Dla uatrakcyjnienia cyfrowego obrazu lub uzyskania odpowiedniego zamierzonego efektu
wykorzystuje się rodzaj fotomanipulacji, która sama w sobie jest też niezwykle atrakcyjną formą cyfrowego obrazu.
Zapraszam na zajęcia, które niewątpliwie rozbudzają wyobraźnię i przynoszą wiele satysfakcji.

dsc 0252aWszystkich chętnych (od 8 lat) chcących rozwijać swoją pasję, jaką jest taniec, spróbować swoich sił w formacjach tanecznych i zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami na różnego rodzaju przeglądach i konfrontacjach tanecznych, a także tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z tańcem zapraszamy serdecznie na zajęcia do

Zameczkowej Szkoły Tańca

Zajęcia taneczne w naszej szkole obejmują takie style jak: taniec towarzyski, współczesny i show dance (formacja).

Taniec Towarzyski to propozycja dla osób, które chcą spróbować tańca w parze. Na zajęciach realizowany jest Światowy Program Taneczny (obejmujący 10 tańców w dwóch stylach tanecznych: standardowym i latynoamerykańskim). Uczestnicy poznają podstawę technik tanecznych, kroki, figury oraz układy choreograficzne. Tancerze doskonalą swój warsztat i próbują z każdego tańca wydobyć jego niepowtarzalny charakter.

Taniec użytkowy to taniec, który z powodzeniem można wykorzystać na różnego rodzaju dancingach, studniówkach czy podczas zabawy weselnej. Tańczony jest w parach ale w odróżnieniu od tańca towarzyskiego (turniejowego) technika ustępuje miejsca dobrej zabawie i swobodzie w ruchu. Wykorzystywane są w nim figury i kroki z takich tańców jak taniec towarzyski, disco, discofox, twist.  Można go zatańczyć z dowolną osobą do każdej muzyki i dzięki temu poczuć się pewnie na parkiecie.

Latino Solo - to propozycja dla osób, które nie mają pary bądź po prostu kochają gorące rytmy. Krótkie choreografie, które zawierają elementy salsy, samby, rumby, cha-chy oraz gorące rytmy muzyki latynoskiej, pozwolą każdej osobie wyrzucić z siebie pozytywną energię i dobrze bawić się w tańcu. 

Taniec współczesny – taniec oparty na idei baletu, jednak łamiący jego sztywną konwencję, wykorzystuje ruch naturalny. Ciało jest tutaj instrumentem do twórczego działania. Liczą się emocje tancerza i historia, którą opowiada. Taniec współczesny to doskonała propozycja dla osób, które dobrze czują się w twórczym działaniu to wspaniała możliwość wyrażania się poprzez kreatywne podejście do ruchu, a nie wyłącznie odtwarzanie choreografii. Polecany szczególnie doświadczonym tancerzom (poprawia motorykę, plastykę ciała), ale również osobom, które chcą zmierzyć się ze światłami na scenie, a także szukają czegoś zupełnie innego w tańcu. Czego? Warto sprawdzić.


Uczestnicy wszystkich stylów biorą udział w przeglądach, konfrontacjach i zawodach tanecznych na arenie lokalnej jak, ogólnopolskiej, a także międzynarodowej.

Zajęcia prowadzi - Katarzyna Oleś

Więcej informacji na stronie: http://taniec-zameczek.blog.onet.pl/

Zapisz

dsc 0270Zapraszamy wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę z break dance lub tych którzy chcą ją kontynuwać na zajęcia w przy ulicy Słowackiego. Zameczek to od lat 90 miejsce tętniące hip hopem i przede wszystkim break dance’m.

Zajęcia będą obejmować:

 • Podstawy break dance (foundation moves)
 • Rytmikę
 • Rozmowy nt tańca

Jeśli chcesz kontynuować swoją przygodę – te zajęcia są również dla Ciebie. Pozwolą Ci utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę, a także pozwolą Ci poznać nowe ruchy (min. power moves’y), jak również wyrobią w Tobie taneczność.

Zajęcia odbywają się w  grupach:

Grupa początkująca - zajęcia obejmują:

 • rytmikę
 • rozgrzewki ogólnorozwojowe
 • stretching
 • podstawy break dance
 • proste choreografie

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godz.: 17.30 - 18.30

Grupa zaawansowana - zajęcia obejmują:

 • rytmikę
 • rozgrzewki ogólnorozwojowe
 • stretching
 • podstawowy trening siłowy
 • podstawy break dance
 • zaawansowane techniki

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godz.: 18.30 - 20.30

DSC 0009Zapraszamy zespoły muzyczne, które chcą rozwijać swoje brzmienie pod czujnym okiem instruktorów muzycznych w Domu Kultury Zameczek.


Od dwunastu lat Scena Muzyczna DK Zameczek organizuje co roku festiwal dla młodzieży - Scena dla Ciebie - by promować młodych wykonawców w dziedzinie wokalnej i muzycznej

wezrzesz 11ZAMECZKOWA SCENA KABARETOWA
czyli… po co to robimy?

Robimy to, bo lubimy ludzi mądrych, a dobry kabaret to kabaret mądry.
Mądry kabaret to taki, który wie, że świat jest zabawny i ludzie są zabawni.
Trzeba tylko umieć dostrzec komizm w pozornie typowej sytuacji, lub wymyślić
sytuacje komiczną. Potem pracować, by ten komizm mądrze wydobyć słowem, gestem,
mimiką i pozwolić zobaczyć go publiczności.
Dom Kultury „Zameczek” jako jedyna w Kielcach instytucja kultury, chętnie gromadzi
pod swoimi skrzydłami grupy kabaretowe. Nie zakładamy i nie oczekujemy, że będą
to kabarety zawodowe. Chcemy by  uroku sceny i nastroju konkursu posmakowali
ludzie młodzi, dla których kabaret jest artystyczną zabawą, wyrażaniem swoich
spostrzeżeń i refleksji poprzez żart.

Zameczkowa Scena Kabaretowa działa od 2004 roku.

Imprezy organizowanie przez Zameczkową Scenę Kabaretową:

 • Skecz na Scenę
 • Biała Noc Kabaretowa
 • Zamieszki Kabaretowe


Zameczkowa Scena Kabaretowa kształtowała takie kabarety jak:
Kabaret Trudnych Przypowieści, Waganci, Yamha, Pocisnę, KSM

Obecnie działają:

Czwarta Fala
www.k4f.pl

Z konopi
www.zkonopi.art.pl

Bruzda